Jak bezpiecznie pozbyć się starego akumulatora?
Obecnie kładziemy coraz większy nacisk na dbanie o środowisko naturalne, które niestety jest bardzo zanieczyszczone. Polega to nie tylko na przechodzeniu na ekologiczne i odnawialne źródła energii, ale także na ograniczaniu zużycia wody, prądu oraz segregowaniu i utylizowaniu odpadów, które mogą być szczególnie niebezpieczne zarówno dla nas, jak i otoczenia. Z drugiej strony trudno jest nam wyobrazić sobie życie bez samochodu, dzięki któremu możemy szybko i sprawnie się przemieszczać. Niestety, jeśli niektóre zużyte elementy pojazdów nie zostaną poddane odpowiedniemu recyklingowi, to mogą oddziaływać negatywnie na środowisko naturalne. Są nimi właśnie stare akumulatory. Co możemy zrobić, aby bezpiecznie i zgodnie z przepisami pozbyć się tej zużytej części pojazdu?
Komu możemy przekazać zużyty akumulator?
Warto pamiętać o tym, że zarówno starych akumulatorów, jak i baterii nie możemy samodzielnie wyrzucać czy utylizować, ponieważ mogą być bardzo niebezpieczne. Te zużyte części samochodowe zawierają szkodliwe substancje takie jak kwasy czy różnego rodzaju ciężkie metale, które są toksyczne zarówno dla nas, jak i środowiska naturalnego, bo przyczyniają się do jego degradacji. Pozostawianie akumulatorów w zwykłych pojemnikach na śmieci jest surowo zabronione i podlega karze grzywny.
Jeśli chcemy pozbyć się tej zużytej części w najbezpieczniejszy sposób, to warto skorzystać z usług profesjonalistów takich jak Scrab Recykling. Firma zajmuje się odbieraniem złomu akumulatorowego, a następnie przekazywaniem go do utylizacji. Oferta obejmuje nie tylko skup zużytych części do pojazdów osobowych, ale także transportowych czy tych wykorzystywanych w rolnictwie. Co więcej – firma zapewnia również bezpośredni odbiór starego akumulatora, więc jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na dojazd w miejsce skupu złomu akumulatorowego. Wybierając firmę Scrab Recykling zyskujemy pewność, że ta zużyta część pojazdu zostanie bezpiecznie przetransportowana i zutylizowana, na czym zyskamy zarówno my, jak i środowisko naturalne.